Koodareilla tulee joskus elämässä vastaan tilanne, että he ovat niin hyviä, että heidän toivottaisi voivan kloonata itseään. Tätä lähimpänä on nostaa koodari esimies asemaan johtamaan muuta koodipatalijoonaa. Ehkä taidot saadaan tällä tapaa tarttumaan?
On kuitenkin tilanteita jossa koodarin intohimoihin ei kuulu perinteinen urakehitys tai valta-aseman saaminen työyhteisössä. Joskus koodari haluaa vaan koodata kaikessa rauhassa rautaista koodia.
Tämmöiselle henkilölle ylennys on outo palkkio.
Kuumimmat vinkit verkkokaupan hankintaan liittyen: Tarvitsetteko oikeasti verkkokaupan vai vaan päivityksiä nettisivuille?
Kuinka etätyöskentelyyn Koodersilla siirryttiin ja miten on ensimmäiset viikot menneet.
Nörtit varoittelevat yleisimmin maailmalla näkyvistä huonoista käytännöistä nettisivuilla
MitäVattua on mukahauska podcast, jossa yleensä keskustellaan tekniikasta, it-alan pöhinäsanoista ja itketään maailman menoa, koska mikään ei ole koskaan hyvin. Uusi valitusvirsi joka tiistai!
Onko sinulla jotain asiaa, minkä haluaisit, että semipieni yleisö kuulisi? Ota meihin yhteyttä niin voidaan ehkä haastella yhdessä