Ylilaatu koodaamisessa - #MitäVattua podcast #231

14.06.2022 13:07:25


Ylilaatu ei aina ole parempi

Ylilaatu on ajatuksena kiva asia, mutta se ajatus ei olekkaan niin kiva jos se alkaa vaikuttaa aikatauluihin. Jatkuvalla ylilaadulla saa myös aiheutettua itsellensä täysin tarpeetonta stressiä, kun asettaa itselleen täysin tarpeettoman korkeita rimoja päivittäisessä tekemisessä.

Muita vattuiluja

#MitäVattua - Pilvipalvelut

Pilvilaskenta tahi tuttavallisemmin “pilvi” tarkoittaa internetissä tapahtuvaa tietotekniikan käyttöä hajautetuissa ympäristöissä.

Lukaseppa

Näin ratkaistaan koodaripula - #MitäVattua podcast #205

On koodaripulaa ja on osaajapulaa ja hirveästi on työntekijöistä pulaa. Käydäänpä sitten läpi konnien näkökulmasta miten ongelma voidaan ratkaista.

Lukaseppa

Ideointi ei vaadi taitoa vaan aikaa - #MitäVattua podcast #244

Kaikilla on ideoita! On erittäin tärkeää, että ideoinnille varataan myös aikaa. Tämän takia parhaat ideat syntyvät yleensä lomalla tai suihkussa.

Lukaseppa

#MitäVattua?

MitäVattua on mukahauska podcast, jossa yleensä keskustellaan tekniikasta, it-alan pöhinäsanoista ja itketään maailman menoa, koska mikään ei ole koskaan hyvin. Uusi valitusvirsi joka tiistai!

Onko sinulla jotain asiaa, minkä haluaisit, että semipieni yleisö kuulisi? Ota meihin yhteyttä niin voidaan ehkä haastella yhdessä