Tällä kertaa keskustelimme Googlen Stadiasta ja sen tuomista mahdollisuuksista, Volvon sensoreista markkinoille tulevissa autoissa sekä digitaalisesta eriarvoisuudesta mm. lukio maailmassa ja maailmassa yleisesti.
Inspiroitua saa, mutta sekin olisi tärkeää pitää hyvän maun rajoissa ettei inspiroituminen käänny plagioinniksi.
Julkaisujärjestelmillä saadaan helpotettua sivustojen päivitettävyyttä!
Ainainen nörtti ja alanvaihdon koodariksi tehnyt keskustelevat alan vaihtamisesta koodariksi. Jaossa niin mielipiteet kuin kokemukset.
MitäVattua on mukahauska podcast, jossa yleensä keskustellaan tekniikasta, it-alan pöhinäsanoista ja itketään maailman menoa, koska mikään ei ole koskaan hyvin. Uusi valitusvirsi joka tiistai!
Onko sinulla jotain asiaa, minkä haluaisit, että semipieni yleisö kuulisi? Ota meihin yhteyttä niin voidaan ehkä haastella yhdessä